Alkolü Bıraktıktan Sonra Yaşanan Değişimler Nelerdir?

Alkolün özellikle karaciğeriniz üzerine oynadığı oyunu bozmanın zamanının geldiğini düşünerek alkolü bırakmaya karar verdiyseniz sadece karaciğerinize iyilik yapmış olmazsınız. Çünkü alkol iç organlarınız dahil bütün vücut sisteminize zarar vermekle kalmaz psikolojik olarak da yara almanıza kaynaklık eder. İşin ilginç kısmı siz alkolü bıraktıktan hemen sonra vücudunuzdaki değişimleri hızlı şekilde fark etmeye başlarsınız.

Alkolü Bıraktıktan Sonra Yaşanan Değişimler Nelerdir?

• Alkol tutsaklığınızın bitmesiyle birlikte vücudunuz hiç vakit kaybetmeden detoks sürecini başlatır. Bunun için sadece 1 saati alkol almadan geçirmeniz yeterli olacaktır. Vücudunuz hemen alkolü kan dolaşımından çıkararak onun zehirli etkilerini uzaklaştırmaya çalışır.

• İlk 1 günlük süreci atlattığınızda alkol almadan geçirdiğiniz ilk saatlerde yükselen insülin direnciniz normale dönmeye başlar. Bu aşamaya gelene kadar kan şekerinizin bir yükselip bir alçalması normaldir. Biraz daha zaman geçince o da normale dönecektir. Ayrıca alkol bir sünger misali vücudunuzdaki suyu emer ve bu sebepten vücut susuz kalır. Alkolü bırakarak kendinize güzel bir iyilik yapmışken buna bir iyilik daha ekleyin ve gün içinde bol bol su tüketin.

• Alkolsüz 3 gün bittiyse sizin için bundan sonrası daha kolay olacaktır. Hem fiziksel hem de zihinsel olarak çok iyi hissedecek hatta bu zinde halinize şaşıracaksınız.

• İlk 1 haftalık sürecin tamamlanmasıyla alkolden kaynaklı uyku sorunları tümüyle sona erer. Çok fazla uyuma, kaliteli uyuyamama ya da çok az uyuma gibi şikayetlerin tümü kendiliğinden yok olur. Vücudunuzun su dengesi normale döndüğü için cilt döküntüleri, kırışıklık ya da kuruluk şikayetleri de sona erer.

• Alkol karaciğer yağlanmasına sebep olan bir illettir. 1 aylık süreyi alkolsüz şekilde tamamladıysanız karaciğerinizdeki yağlanma ortalama % 15 oranında azalır. Kısa sürede tamamıyla temizlenmese de bu oran oldukça iyi bir orandır.

• 1 koca yılı devirdiyseniz özellikle göbek bölgesinden verdiğiniz kiloları bizim belirtmemize gerek yok. Alkole bağlı aldığınız kiloların büyük kısmını bu 1 yıl içinde verirsiniz. 6 – 10 kilo arasındaki kilo kaybınız oldukça tatmin edici bir rakamdır.

Alkolden tamamıyla kurtulmak için biorezonans terapi yöntemini deneyebilirsiniz. İlaç uygulaması olmamasına bağlı olarak son derece güvenli ve etkili bir yöntemdir. Ayrıca biorezonans terapi seanslarına alkol bağımlılığından kurtulmak dışında sigaradan ve fazla kilolarınızdan kurtulmak, alerji tedavisi, cilt hastalıklarının tedavisi, gıda intoleransı gibi durumlarda da başvurabilirsiniz.