Alkolden Uzaklaşmanın Yolları

Alkolden Uzaklaşmanın Yolları

Toplum olarak alkol kullanan kişiler ruhen zayıf, kendilerine hakim olamayan kişiler olarak bilinir.Fakat bu bir hastalıktan ibarettir.Küçük bir kaçamakla başlar belki.Dertten ,efkardan, mutluluktan kim bilir belki de özentiden başlar her şey ve büyür gider.Peki bunun felakete yol açmasını engellemek için ne yapmak gerek? Alkolden Uzaklaşmanın Yolları ;

Kendine Güven ve Kararlılık

Alkol bağımlılığından kurtulmak için kişinin tedavi sürecini kabul etmesi gerekir .Her şey kişinin kendinde başlar ve son noktayı beyin koyar.Süreçte yaşanacakların göz önüne alınarak zorlukların üstesinden gelinebileceğini kabullenmek gerekir.

Alkolün Vücudumuzdaki Seyri ve Zararları

Alkolün vücuda verdiği zararlar saymakla bitmez. Her ne kadar mutluluk verip vücudu gevşetse de ciddi anlamda koordinasyon bozukluklarına sebep olur.Alkol aldıktan sonra etkileri 30 – 90 dakika sonrasında gerçekleşir.Kan şekerinde düşme,zayıflık ve halsizlik hissi oluşur.
Karaciğeri yağlandırarak ağır tahribata sebep olur. Aşırı tüketiminde bilinç tam anlamıyla yitirilir. Hatta ölümle bile sonuçlanabilir.

Alkol Tedavisinde Dış Destek

Alkolü bırakmaya karar veren kişilere moral vermek, bu zorlu süreçte maddi-manevi destekte bulunmak önemlidir. Onu yakından tanıyarak alkol almaya iten sebeplerin ortadan kalkmasına yardımcı olmak gerekir. Alkolik kişinin ruh halı göz önüne alınarak aşağılayıcı,kınayan sözlerden uzak durarak anlayışlı olmak gerekir.

Biorezonans Terapisi

Sigara bağımlılığındaki gibi alkol bağımlılığında da biorezonans yöntemi kullanılabilir. Danışan kişinin ruhsal durumuna bağlı olarak biorezonans terapisi en az iki seans olarak uygulanır.Bu süreçte bağımlılık yapan madde ters frekansta kişinin vücuduna verilir.Burada amaçlanan vücudun bunu yabancı bir madde olarak algılayıp seanslar sonunda giderek düşkünlüğün azaltılması ve yok edilmesidir. Biorezonans terapisi sonrasında bile kişi alkol aldığında alkolün verdiği eski keyfi bulamayıp anlamsız olduğunu fark edecektir.

 

alkolden uzaklaşmanın yolları